Death by Chocolate

Përbërja

Cheesecake stil New York i pjekur dhe i shkrifët me çokollatë Marou 100%, bazë me kakao Marou plotësuar me krem me çokollatë Marou me aromë portokalli.

Masa M – Diametri 20 cm. Shërben 10 – 12 pjesë

Alergenë: Gluten, vezë, nënprodukte qumështi
Për të realizuar këtë tortë na lejoni 24 orë për përgatitjen e saj
Torta duhet konsumuar në temperaturë ambjenti (20 grade C) ndaj ju sugjerojmë ta mbani jashtë frigoriferit për 1-2 orë përpara konsumimit. 

ALL5,000

Death by chocolate

Vendosëm që cheesecake-ut tonë të pjekur t’i shtonim çokollatën tonë të jashtëzakonshme Marou 70% dhe 100% të errët. Më pas vendosëm t’i shtonim kakaon e paprocesuar Marou bazës së biskotës. Në fund i shtuam edhe pak krem të rrahur me çokollatë dhe aromë portokalli. 

Në fund, e quajtëm, vdekje me çokollatë sepse ishte i vetmi emër që i shkonte për shtat 🙂

Good morning Vietnam

Ramë në dashuri kur u njohëm me çokollatën bean-to-bar Marou në Hanoi, Vietnam. Në atë kohë nuk e dinim që saktësisht një vit më pas, këtë çokollatë kaq të veçantë do ta importonim nga Vietnami posaçërisht për Rubin.

Zbuluam tek kjo çokollatë një dimension që nuk e njihnim. Një aftësi për të të dërguar pas në kohë. Për të zgjuar nostalgji. Për të na kthyer në origjinë.

 

PHILADELPHIA©

PA NGJYRUES ARTIFICIALË

PA SHTESA INDUSTRIALE

PLOTËSISHT E NGRËNSHME

Tortat e tjera

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Flamingo

MASA  S | M | L

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Kyoto

MASA  S | M | L

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Tribute

MASA  S | M | L

Taste Rubi

0
    0
    Your cart
    Your cart is emptyReturn to Shop