Flamingo (TEST)

Përbërja

Tre shtresa keku Red Velvet me gjalpë dhe panxhar. Kombinuar me krem djathi dhe çokollatë Valrhona, mbushur me pure mjedre dhe ashkla arre kokosi.

Dekoruar me mjedra dhe luleshtrydhe të dehidratuara ashkla kokosi dhe filiza panxhari.

Masa S – Diametri 15 cm. Shërben  6 – 8 pjesë
Masa M – Diametri 20 cm. Shërben 12 – 14 pjesë
Masa L – Diametri 25 cm. Shërben 24 – 26 pjesë

  • Alergenë: Gluten, vezë, nënprodukte qumështi
  • Për të realizuar këtë tortë na lejoni 24 orë për përgatitjen e saj
  • Torta duhet konsumuar në temperaturë ambjenti (20 grade C) ndaj ju sugjerojmë ta mbani jashtë frigoriferit për 1-2 orë përpara konsumimit. 
Clear

Një Red Velvet për tu dashur

Flamingo është më tepër se një Red Velvet i zakonshëm. Duke mënjanuar plotësisht ngjyruesit që përdoren zakonisht, kemi sjellë një version delikat që merr ngjyrën e bukur natyrale nga panxhari. Frutat e kuqe dhe kremi i djathi i shtojnë aromë dhe një shije të lehtë majhoshe. 

Room for dessert

Frymëzimi primar për bazën e kësaj torte vjen nga shefi i njohur Will Goldfarb dhe restoranti i tij Room 4 Dessert në Ubud, Bali. Në menunë e tij të degustimit kishte një ëmbëlsirë të quajtur RED.

GJALPË I VËRTETË

PA NGJYRUES ARTIFICIALË

PA SHTESA INDUSTRIALE

PLOTËSISHT E NGRËNSHME

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Pop Art

10 - 12 Porcione | ALL 3.800

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Kyoto

12 - 14 Porcione | ALL 5.800

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

L'origine

12 - 14 Porcione | ALL 6.700

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Tribute

12 - 14 Porcione | ALL 4.800

0
    0
    Your cart
    Your cart is emptyReturn to Shop