Izi

Përbërja

Tre shtresa keku me gjalpë dhe kakao Marou. Mbushur me krem çokollate me Nutella, grimca Oreo dhe çokollatë e bardhë. Dekor minimalist dhe mundësi për të zgjedhur veshjen e jashtme me çokollatë të bardhë ose me qumësht. Me dekor feste fëmijësh apo minimalist të rriturish 🙂

Masa S – Diametri 15 cm. Shërben  6 – 8 pjesë
Masa M – Diametri 20 cm. Shërben 12 – 14 pjesë
Masa L – Diametri 25 cm. Shërben 24 – 26 pjesë

Alergenë: Gluten, vezë, arrorë, nënprodukte qumështi
Për të realizuar këtë tortë na lejoni 24 orë për përgatitjen e saj
Torta duhet konsumuar në temperaturë ambjenti (20 grade C) ndaj ju sugjerojmë ta mbani jashtë frigoriferit për 1-2 orë përpara konsumimit. 

1 Vjeç Rubi

Mësimi i këtij viti të parë? Klientët janë superstars.

Sa herë ju jemi drejtuar për pyetje apo sugjerime gjithmonë përgjigjet tuaja na kanë ndihmuar të shkojmë në rrugën e duhur dhe të sjellim produkte që i keni mirëpritur dhe dashur. 

Ndaj edhe këtë 1 vjetor tonin fëminor, vendosëm të sjellim një tortë sipas shijeve që ju na sugjeruat më së shumti kur ju pyetëm se çfarë shijesh pëlqejnë fëmijët.

Bashkuam dy shije të famshme, Oreo dhe Nutella, sepse le të jemi të sinqertë, të gjithë vdesim për Nutella 🙂  

Izi like Sunday morning

Ju e dini tanimë që ne tek Rubi nuk përdorim ngjyrues dhe pastë sheqeri në krijimet tona, ndaj ishim në kërkim të një ideje simpatike por edhe minimaliste. 

Kështu, u bazuam tek tortat e famshme Koreane, që janë kaq shumë në modë, për të krijuar Izin, në tre masa dhe dy veshje të ndryshme: çokollatë të bardhë dhe çokollatë me qumësht. 

Së fundi, e quajtëm Izi, sepse kjo tortë është e lehtë për t’u dashur.  

 

GJALPË I VËRTETË

PA NGJYRUES ARTIFICIALË

PA SHTESA INDUSTRIALE

PLOTËSISHT E NGRËNSHME

2cm Humans

Vendosëm të bashkëpunojmë me 2cm Humans për një set kartolinash origjinale të frymëzuara krejtësisht nga Rubi, të cilat mund t’i bashkëngjisni me dedikimin tuaj.

2cm Humans janë një grup të rinjsh shumë krijues nga Kosova, të cilët kanë një stil shumë të identifikueshëm. Ky është bashkëpunimi i parë mes Rubi dhe të rinjve krijues me qëllim promovimin dhe nxitjen e artistëve të rinj.

 

Tortat e tjera

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Tribute

MASA  S | M | L

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Flamingo

MASA  S | M | L

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Kyoto

MASA  S | M | L

Taste Rubi

0
    0
    Your cart
    Your cart is emptyReturn to Shop