Kyoto

Përbërja

Tre shtresa keku me matcha dhe gjalpë, plotësuar nga krem gjalpi me fëstëkë dhe pak çokollatë të bardhë, reçel kajsie dhe fëstëkë të pjekur.

Dekoruar me matcha, fëstëkë dhe lule të thara të ngrënshme.

Masa S – Diametri 15 cm. Shërben  6 – 8 pjesë
Masa M – Diametri 20 cm. Shërben 12 – 14 pjesë
Masa L – Diametri 25 cm. Shërben 24 – 26 pjesë

Alergenë: Gluten, vezë, nënprodukte qumështi
Për të realizuar këtë tortë na lejoni 24 orë për përgatitjen e saj
Torta duhet konsumuar në temperaturë ambjenti (20 grade C) ndaj ju sugjerojmë ta mbani jashtë frigoriferit për 1-2 orë përpara konsumimit. 

Aventurë 

Kjo ishte torta e parë që krijuam për Rubin. E dinim që donim një tortë me matcha. Madje, ishim të bindur që kombinimi i matcha-s me fëstëkët do të ishte fitues por që rezultati do të ishte njëkohësisht kaq delikat dhe befasues nuk e kishim imagjinuar kurrë.

Kyoto

Matcha është përbërësi ynë i preferuar. Frymëzuar nga ceremoniali i çajit në Kyoto dhe nga shumëllojshmëria e ëmbëlsirave me matcha, vendosëm të krijonim një tortë elegante duke përdorur matcha-n tonë speciale Niko Neko Matcha.

GJALPË I VËRTETË

PA NGJYRUES ARTIFICIALË

PA SHTESA INDUSTRIALE

PLOTËSISHT I NGRËNSHËM

Tortat e tjera

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Flamingo

MASA  S | M | L

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Tribute

MASA  S | M | L

Taste Rubi

0
    0
    Your cart
    Your cart is emptyReturn to Shop