SAN

Përbërja

Burnt Basque Cheesecake klasik ose me matcha. I pjekur në temperaturë të lartë për të realizuar karamelizimin në pjesën e sipërme dhe shkriftësi të jashtëzakonshme në pjesën e brendshme.

Masa M – Diametri 20 cm. Shërben 12 – 14 pjesë

Alergenë: Gluten, vezë, nënprodukte qumështi
Për të realizuar këtë tortë na lejoni 24 orë për përgatitjen e saj
Torta duhet konsumuar në temperaturë ambjenti (20 grade C) ndaj ju sugjerojmë ta mbani jashtë frigoriferit për 1-2 orë përpara konsumimit. 

ALL4,500

Nga lindja në perëndim

Në perspektivën tonë, donim të bashkonim dy zona të dashura kulinare për ne, San Sebastianin me Matcha nga Uji i Kyoto.

Matcha jonë superiore, Niko Neko Matcha, i shton një shije lehtësisht delikate Umami këtij cheesecake shumë të freskët e kremoz.

E veçanta e SAN është karamelizimi i fortë në pjesën e sipërme nga ku merr edhe emrin “Burnt”, shija e lehtë në sfond e karamelit bashkohet edhe me matcha-n dhe japin një shije elegante me shumë pak ëmbëlsi.

Ky cheesecake shërbehet pa topping, por mund ta shoqëroni me fruta të ndryshme ose edhe me akullore.

San Sebastian

Në vitet e fundit, “Burnt Basque Cheesecake” hyri me shpejtësi në menutë e restoranteve në të gjithë botën si një alternativë më e lehtë dhe kremoze ndaj Cheesecake klasik, atij të New York.
 
Donëse ka shumë teori e receta që qarkullojnë për këtë cheesecake, ne besojmë që djathi i rajonit Bask që përdoret për të, është arsyeja e vërtetë përse ai është aq i pakopjueshëm.
 
Përpara sa ta sillnim në mënyrën tonë, vizituam vendin ikonik që ka rreth 30 vjet traditë në përgatitjen e tij, La Viña në San Sebastian (Rajoni Baskë, Spanjë) dhe mësuam shumë rreth tij.

DJATHË PHILADELPHIA

PA NGJYRUES ARTIFICIALË

PA SHTESA INDUSTRIALE

PLOTËSISHT E NGRËNSHME

Tortat e tjera

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Flamingo

MASA  S | M | L

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Kyoto

MASA  S | M | L

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Tribute

MASA  S | M | L

Taste Rubi

0
    0
    Your cart
    Your cart is emptyReturn to Shop