Sunrise

Përbërja 

Tre shtresa të buta keku me karotë, arra dhe erëza. Mbushur me krem të lehtë djathi me çokollatë të bardhë Valrhona dhe reçel kumkuatësh. Zbukuruar me çips panxhari dhe ananasi.

Masa S – Diametri 15 cm. Shërben  6 – 8 pjesë
Masa M – Diametri 20 cm. Shërben 12 – 14 pjesë
Masa L – Diametri 25 cm. Shërben 24 – 26 pjesë

Alergenë: Gluten, vezë, nënprodukte qumështi
Për të realizuar këtë tortë na lejoni 24 orë për përgatitjen e saj
Torta duhet konsumuar në temperaturë ambjenti (20 grade C) ndaj ju sugjerojmë ta mbani jashtë frigoriferit për 1-2 orë përpara konsumimit. 

Sunrise

Keku me karotë është një recetë e njohur, e dashur, e keqinterpretuar dhe ndonjëherë e nënvlerësuar. Ne donim të bënm versionin më të mirë të mundshëm të tij dhe pas shumë provash besojmë që edhe ju do ta dashuroni, ashtu si ne. 

© Diaspora Co

Në kërkim të erëzave perfekte.

Ideja që një kek mund të përmbajë një përzierje shumë komplekse erëzash na shtyn të mendojmë dhe të kërkojmë gjithmonë e më tepër për versionet më të mira të tyre. Që nga xhinxheri pudër i përgatitur në laboratorin tonë Rubi Lab, e deri tek pluhuri i glikanzos apo i karafilit. 

GJALPË I VËRTETË

PA NGJYRUES ARTIFICIALË

PA PËRFORCUES INDUSTRIALË

PLOTËSISHT I NGRËNSHËM

Tortat e tjera

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Flamingo

MASA  S | M | L

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Tribute

MASA  S | M | L

Përgatitet me Porosi - Paketim Dhuratë

Kyoto

MASA  S | M | L

Taste Rubi

0
    0
    Your cart
    Your cart is emptyReturn to Shop