Kalo te informacioni i produktit
1 e 2

Rubi

Flamingo

Flamingo

Tre shtresa keku Red Velvet me gjalpë dhe panxhar. Kombinuar me krem djathi dhe çokollatë Valrhona, mbushur me pure mjedre dhe ashkla arre kokosi.

Dekoruar me mjedra dhe luleshtrydhe të dehidratuara e ashkla kokosi.

Masa S – Diametri 15 cm. Shërben  6 – 8 pjesë
Masa M – Diametri 20 cm. Shërben 12 – 14 pjesë
Masa L – Diametri 25 cm. Shërben 24 – 26 pjesë

Alergenë: Gluten, vezë, nënprodukte qumështi
Për të realizuar këtë tortë na lejoni 24 orë për përgatitjen e saj
Torta duhet konsumuar në temperaturë ambjenti (20 grade C) ndaj ju sugjerojmë ta mbani jashtë frigoriferit për 1-2 orë përpara konsumimit. 

Size
Çmimi i rregullt 4,000.00 ALL
Çmimi i rregullt Çmimi i uljes, çmimi i uljeve 4,000.00 ALL
Ulje E shitur
Gjithë taksat e përfshira Transporti i llogaritur në arkë.
Shikoni detajet e plota

E kuqe natyrale

Torta Red Velvet është klasike por ne nuk donim të përdornim asnjë ngjyrues për të arritur të kuqen e kekëve. Ndaj përdorim purenë e panxharit të pjekur për ngjyrë të bukur e teksturë të kadifenjtë

Tre shtresa keku me gjalpë dhe panxhar. Mbushur me krem të butë djathi e çokollate Valrhona Luleshtrydhe, reçel mjedrash dhe ashkëla kokosi. Dekoruar me kokos, mjedër e luleshtrydhe të thara.

Room 4 Dessert

Frymëzimi primar për bazën e kësaj torte vjen nga shefi i njohur Will Goldfarb dhe restoranti i tij Room 4 Dessert në Ubud, Bali. Në menunë e tij të degustimit kishte një ëmbëlsirë të quajtur RED e bërë pikërisht me panxhar dhe fruta të kuqe të interpretuara krejtësisht në mënyrë të re.