Kalo te informacioni i produktit
1 e 2

Rubi

Kyoto

Kyoto

Tre shtresa keku me matcha dhe gjalpë, mbushur me krem pastiçerie me fëstëkë, fëstëkë dhe reçel kajsie. Mbështjellë me krem gjalpi me çokollatë të bardhë dhe gjalpë fëstëkësh.

Dekoruar me matcha, fëstëkë dhe lule të thara të ngrënshme.

Masa S – Diametri 15 cm. Shërben  6 – 8 pjesë
Masa M – Diametri 20 cm. Shërben 12 – 14 pjesë
Masa L – Diametri 25 cm. Shërben 26 – 28 pjesë

Alergenë: Gluten, vezë, nënprodukte qumështi
Për të realizuar këtë tortë na lejoni 24 orë për përgatitjen e saj
Torta duhet konsumuar në temperaturë ambjenti (20 grade C) ndaj ju sugjerojmë ta mbani jashtë frigoriferit për 1-2 orë përpara konsumimit. 

Madhësia
Çmimi i rregullt 4,000.00 ALL
Çmimi i rregullt Çmimi i uljes, çmimi i uljeve 4,000.00 ALL
Ulje E shitur
Gjithë taksat e përfshira Transporti i llogaritur në arkë.
Shikoni detajet e plota

Aventurë

Kjo ishte torta e parë që krijuam për Rubin. E dinim që donim një tortë me matcha. Madje, ishim të bindur që kombinimi i matcha-s me fëstëkët do të ishte fitues por që rezultati do të ishte njëkohësisht kaq delikat dhe befasues nuk e kishim imagjinuar kurrë.  

Tre shtresa keku me matcha dhe gjalpë, plotësuar nga krem pastiçerie dhe krem gjalpi me fëstëkë, reçel kajsie e fëstëkë të pjekur.Dekoruar me matcha, fëstëkë dhe lule të thara të ngrënshme.

Kyoto

Matcha është përbërësi ynë i preferuar. Frymëzuar nga ceremoniali i çajit në Kyoto dhe nga shumëllojshmëria e ëmbëlsirave me matcha, vendosëm të krijonim një tortë elegante duke përdorur matcha-n tonë speciale Niko Neko Matcha.