Kalo te informacioni i produktit
1 e 2

Rubi

Melo

Melo

Përbërja

Cheesecake stil New York i pjekur mbuluar me një shtresë mollësh me kanellë dhe karameli të të kripur.

Masa M – Diametri 20 cm. Shërben 10 – 12 pjesë

Alergenë: Gluten, vezë, nënprodukte qumështi

Për të realizuar këtë tortë na lejoni 24 orë për përgatitjen e saj 

Çmimi i rregullt 5,000.00 ALL
Çmimi i rregullt Çmimi i uljes, çmimi i uljeve 5,000.00 ALL
Ulje E shitur
Gjithë taksat e përfshira Transporti i llogaritur në arkë.
Shikoni detajet e plota

Kjo tortë është një Tribut!

Tribut për atë çka besojmë: demokratizimin e shijes. Ne e krijuam këtë tortë duke menduar shijet që na sugjeruat. Në një mënyrë është tribut për klientët tanë që na kanë bërë kaq të lumtur që në çelje.

Torta me limon dhe boronica është pothuaj një kombinim klasik. “Sekreti” i saj qëndron tek barazpeshimi i kujdesshëm i të thartës së limonit që spikat fortë, me ëmbëlsinë e çokollatës së bardhë në kremin e gjalpit.

Përgjithmonë limona

Limonat kanë qenë në shtëpitë e oborret tona që në vegjëli. Shpesh i kemi marrë për të mirëqenë dhe nuk i kemi përdorur aq shumë sa do të meritonin.

Me ngjyrë të gjallë, plot me lëng, me lëkurë të hollë e aromë të mirë. Plotësisht tanët, thellësisht të dashur.

Na kujtohet edhe kur shërbenin si aromatizues teksa lëkurat thaheshin mbi sobat me dru.

Si mund të mos përdornim këto fruta të mrekullueshme dhe të mos bënim një tortë me këtë frymëzim?