Kalo te informacioni i produktit
1 e 2

Rubi

Tribute

Tribute

White Velvet me boronica mbushur me krem limoni e boronica, veshur me krem gjalpi me çokollatë të bardhë. Zbukuruar me fruta të thara e boronica të freskëta.

Masa S - Diametri 15 cm. Shërben 6 - 8 pjesë
Masa M - Diametri 20 cm. Shërben 12 - 14 pjesë
Masa L - Diametri 25 cm. Shërben 24 - 26 pjesë

Alergenë: Gluten, vezë, arrorë, nënprodukte qumështi
Për të realizuar këtë tortë na lejoni 24 orë për përgatitjen e saj
Torta duhet konsumuar në temperaturë ambjenti (20 grade C) ndaj ju sugjerojmë ta mbani jashtë frigoriferit për 1-2 orë përpara konsumimit. 

Madhësia
Çmimi i rregullt 3,500.00 ALL
Çmimi i rregullt Çmimi i uljes, çmimi i uljeve 3,500.00 ALL
Ulje E shitur
Gjithë taksat e përfshira Transporti i llogaritur në arkë.
Shikoni detajet e plota

Kjo tortë është një Tribut!

Tribut për atë çka besojmë: demokratizimin e shijes. Ne e krijuam këtë tortë duke menduar shijet që na sugjeruat. Në një mënyrë është tribut për klientët tanë që na kanë bërë kaq të lumtur që në çelje.

Torta me limon dhe boronica është pothuaj një kombinim klasik. “Sekreti” i saj qëndron tek barazpeshimi i kujdesshëm i të thartës së limonit që spikat fortë, me ëmbëlsinë e çokollatës së bardhë në kremin e gjalpit.

Përgjithmonë limona

Limonat kanë qenë në shtëpitë e oborret tona që në vegjëli. Shpesh i kemi marrë për të mirëqenë dhe nuk i kemi përdorur aq shumë sa do të meritonin.

Me ngjyrë të gjallë, plot me lëng, me lëkurë të hollë e aromë të mirë. Plotësisht tanët, thellësisht të dashur.

Na kujtohet edhe kur shërbenin si aromatizues teksa lëkurat thaheshin mbi sobat me dru.

Si mund të mos përdornim këto fruta të mrekullueshme dhe të mos bënim një tortë me këtë frymëzim?